Zaujímavosti

Nenaparujte sa, radšej inhalujte

Inhalátor je prístroj, ktorý sa používa pri inhalácií, teda pri vdychovaní rôznych liečiv. Inhalácia je terapia, ktorá umožňuje aplikáciu liekov priamo na potrebné miesto dýchacieho ústrojenstva. 
Je účinným pomocníkom pri liečbe a zmiernení dýchacích ťažkostí, astme, bronchitíde a iných respiračných ochorení.
Pri použití inhalátora sa zo zásobníka rozprašovača uvoľňuje do ovzdušia jemná hmlovina, ktorá ma priaznivé liečivé účinky pri respiračných ochoreniach.
Použitie je jednoduché. Cez masku sa vdychuje rozprašené liečivo, ktoré preniká priamo k postihnutému miestu. Počas inhalácie dochádza z znižovani hlienu v dýchacích cestách, hlien sa tak stáva redším a ľahšie sa vykašliava. 
Je vhodné aj pre deti.

Inhalátory OMRON, pomocou tlaku vzduchu premieňajú liečebný roztok (najčastejšie minerálnu vodu) na aerosol (jemnú hmlovinu), ktorá preniká do dýchacích ciest, kde pôsobí protizápalovo a zmierňuje opuchy slizníc.

Pri vdychovaní dochádza k zvlhčeniu slizníc, zvýšeniu obranyschopnosti, transportu liečivých látok priamo na lokálne miesto potreby liečby a znižovaniu hlienu v dýchacích cestách. Tento hlien sa stáva redší, ľahšie sa vykašliava, hltan a ústna dutina sa dezinfikujú. Inhalovanie má lokálny antiseptický účinok a pôsobí uvoľňujúco.
Takto viete liečiť kašeľ aj bez chemických liekov a sladkých sirupov.

Inhalovanie je vhodné pre deti, dospelých, aj ľudí vo vyššom veku – už v základnej výbave je kompletné príslušenstvo.

Čo sa môže inhalovať?

1. Sterilný fyziologický roztok chloridu sodného - NaCl 0,9 % - je to základné liečivo pre inhaláciu. Môže sa použiť aj na nariedenie iných liekov. 
2. Minerálne vody vhodné na inhalovanie - Vincentka, ktorá napomáha odhlieňovaniu a priaznivo ovplyvňuje imunitu organizmu.
3. Látky s mukolytickým účinkom - Bromhexin, Mucosolvan, Ambrobene, ktoré sa zvyknú riediť fyziologickým roztokom.

                                       

Späť na Zaujímavosti »