Zaujímavosti

Voš detská – nočná mora rodičov.

Vši sprevádzajú ľudstvo od dávnych čias. Vyskytujú sa na celom svete a postihujú všetky sociálne skupiny. Nedajte sa však pomýliť menom vši detskej, postihuje totiž všetky vekové kategórie, nielen deti. U nich sa však vyskytuje najčastejšie, najmä na začiatku školského roka, keď sa deti stretnú v kolektíve.

Celý článok

Ako úspešne zvládnuť návrat do školy s dobrou imunitou?

Imunita predstavuje súhrn obranných mechanizmov, ktorými sa organizmus bráni proti vonkajším škodlivým činiteľom, látkam a organizmom vnikajúcich do tela.

Imunitný systém nemá svoje presné miesto v ľudskom tele, preto je tzv. difúznym orgánom. Bunky sa nachádzajú a voľne cirkulujú v krvi a miazge (lymfe) alebo sa nachádzajú v tkanivách a orgánoch. Každý človek má inú mieru imunity, teda inú schopnosť odolávať škodlivým vonkajším činiteľom.

Celý článok

Súťaž s Urinalom Akut

Prinášame Vám fotky výhercov súťaže s Urinalom Akut o Nutribulet od Delimano v hodnote 119 €. Súťaž trvala od 1.7.2016 do 31.10.2016.

VÝHERCOM SRDEČNE GRATULUJEME!

Celý článok

Choroba špinavých rúk - Žltačka

 V súvislosti so zvýšeným výskytom žltačky typu A v našom regióne Vám prinášame základné informácie o ochorení a spôsobe ako sa chrániť.

Celý článok

Veľká súťaž s Urinalom Akut

Rozdali sme výhry pre výhercov veľkej súťaže s Urinalom Akut 

Výhercom srdečne gratulujeme. 

Celý článok

Prekvapila Vás nádcha?

Sekrécia z nosa, upchatý nos, kýchanie? 

Prekvapila Vás nádcha? 

Prečítajte si ako s ňou najlepšie zatočíte.

Nádchu prekonal už takmer každý z nás. Spravidla nejde o závažné ochorenie, ale vie znepríjemniť život. Upchatý nos, tečúci nos, kýchanie patria ku klasickým symptómom nádchy a v niektorých prípadoch sa pridruží bolesť hlavy a kašel. 

Autor: PharmDr. Eva Kissová

Celý článok

« | 1 2 3 4 | »