Zaujímavosti

Dovolenková lekárnička

Na týchto pár dní v roku sa tešíme celý rok, práve preto netreba nič nechať na náhodu a poriadne sa musíme pripraviť na každú situáciu, ktorá nás môže počas dovolenky prekvapiť. Obsah lekárničky by mal byť prispôsobený prostrediu, miestu a cieľu našej cesty.

Celý článok

Alergia

V súvislosti s nárastom počtu pacientov, ktorých postihujú alergické prejavy, Vám prinášame ďalší článok na túto tému. Najčastejšie sa jedná o alergickú rinitídu, alergickú konjuktivitídu prípadne kontaktnú alergiu.

Celý článok

Čo robiť s nespotrebovanými liekmi ?

Nespotrebované lieky nemožno likvidovať ako bežný komunálny odpad ani verejnou kanalizáciou splachovaním do výlevky alebo toalety. Nielen lieky viazané na lekársky predpis, ale aj voľno-predajné, prípadne veterinárne lieky po vyradení z použitia patria medzi nebezpečný odpad a ako taký musia byť špecifickým spôsobom likvidované.

Celý článok

Eucerin DermatoClean Pleťové čistiace prípravky, ktoré pomáhajú pleti lepšie dýchať.

Rad čistiacich výrobkov Eucerin DermatoCLEAN ponúka komplexné riešenie pre všetky typy pleti a nároky na čistenie. Inovatívna kombinácia prírodne identických aktívnych látok účinne odstraňuje mejkap z pleti a zároveň pomáha udržať jej prirodzenú hydratáciu.

Celý článok

Tipy ako si užiť prázdniny v zdraví a pohode

Zimné prázdniny sú v plnom prúde a s nimi sú spojené lyžovačky a zvýšený pobyt vonku. Ako sa vyhýbať nepríjemnostiam, ktoré nás môžu postihnúť?

Celý článok

Menej je niekedy viac

Obdobie zimných mesiacov (december, január, február) je vo vzťahu k zloženiu prijímanej potravy charakteristické zvýšeným príjmom tukov a sacharidov.

Celý článok

Efektívny boj proti tráviacim ťažkostiam

Nenechajte si pokaziť akýkoľvek zážitok tráviacimi ťažkosťami. Čo robiť, ak sa u Vás vyskytli?
Pri menej závažných problémoch si dokážeme pomôcť samoliečbou, prípadne Vám poradí profesionálny tím lekárne.

Celý článok

Vyvarujte sa problémom s trávením

V zimnom období sa často stretávame s tráviacimi ťažkosťami.
Medzi najčastejšie patrí: Zlé, pomalé trávenie (dyspeptický syndróm)

Celý článok

Nezanedbajte prípravu na túru

Keďže tento mesiac hráme o túru pre dvoch s horským vodcom, ktorú Vám horský vodca pripraví na mieru podľa vašich očakávaní, preferencií a schopností, nezanedbajte prípravu. Bude to zážitok, tak si ho nepokazte!

Celý článok

Teplota – prirodzený obranný mechanizmus

Zvýšená teplota je prirodzený obranný mechanizmus ľudského tela.
Ak organizmus napadnú baktérie, či vírusy, bráni sa ich množeniu a stúpa aktivita mnohých zložiek obranného systému tela. Lepšie prekrvenie orgánov a tkanív uľahčuje telu prenášať obranné bunky k zápalovému ložisku.

Celý článok

« | 1 2 3 4 | »