Zaujímavosti

Akné

Keď pleť produkuje nadmerné množstvo mazu a neodlučuje dostatočne odumreté bunky, maz nemôže voľne odtekať a hromadí sa vo folikule, kde doň prenikajú baktérie, následkom čoho vzniká zápal.

Celý článok

Hnačka, ako si s ňou poradiť?

Horúce letné dni prestavujú ideálne podmienky pre rast a množenie hnačku vyvolávajúcich vírusov a baktérií. Slabá hygiena, nedostatočne tepelne spracované jedlá, kontaminovaná voda a cestovanie do exotických krajín zvyšujú riziko vzniku akútnych hnačkových ochorení.

Celý článok

Vykročte do dňa s ľahkosťou!

Ťažké, unavené, opuchnuté nohy, najmä počas horúcich letných mesiacoch dokážu poriadne potrápiť. V nasledujúcom článku Vám poradíme ako zmierniť opuch a pocit ťažkých nôh.

Celý článok

Nenaparujte sa, radšej inhalujte

Astma, bronchitída, zápal dýchacích ciest, kašeľ - aj tieto nepríjemné ochorenia vie zmierniť inhalátor. Liečivo zmení na drobné kvapky, ktoré sa dostanú inhalovaním priamo na postihnuté miesto, čo urýchli liečbu.

Celý článok

Prechladnutie alebo chrípka? Čo robiť keď sa cítite mizerne?

V zimných mesiacoch patria medzi najčastejšie sa vyskytujúce zápalové ochorenia respiračného systému. Šíria sa hlavne kvapôčkovou infekciou.

Celý článok

Zistite, ako znížite horúčku naozaj účinne!

Vzostup telesnej teploty nad 38°C označujeme ako horúčka. Ak telesná teplota kolíše medzi 37°C a 38°C hovoríme iba o zvýšenej teplote.  Zvýšená teplota nie je nebezpečná, ale naopak počas infekčného obdobia prospešná, pretože počas nej, náš organizmus mobilizuje imunitný systém a ďalšie obranné mechanizmy, ktoré mu pomáhajú vysporiadať sa s pôvodcom ochorenia.

Celý článok

Dyspepsia

Stretol sa s ňou už každý, porucha trávenia, prejavujúca sa bolesťami brucha, pocitom tlaku, plnosti, nadmerným grganím, nadúvaním, nechutenstvom až odporom k jedlu, pomalým trávením alebo neúplným vyprázdňovaním. Tieto bežné príznaky poruchy tráviacej sústavy sa označujú súhrnným názvom dyspepsia. V nasledujúcom článku si povieme, ako si s ňou poradiť.

Celý článok

Migrena

Postihla Vás silná bolesť hlavy pulzujúceho charakteru, obvykle trvajúca 4 až 72 hodín, sprevádzaná nevoľnosťou, zvracaním, precitlivenosťou na svetlo, zvuky, pachy? Tieto klinické príznaky nasvedčujú, že trpíte migrénou. V nasledujúcom článku si povieme základné informácie o migréne, ako vzniká, ako ju liečiť a ako jej predchádzať.

Celý článok

Hnačka, ako si s ňou poradiť?

Hnačka sa definuje ako riedka až vodnatá stolica, častejšie ako 3-5 krát denne. Patrí medzi najúčinnejšie obranné mechanizmy organizmu, ktorým sa naše telo zbavuje toxických látok, vírusov, baktérií, ktoré vyvolali zápalový stav slizníc gastrointestinálneho traktu.

Celý článok

Ako sa bezpečne opaľovať ?

Správne a rozumné opaľovanie má na človeka povzbudivý efekt. Podporuje tvorbu zdraviu prospešného D vitamínu, zmenšuje náchylnosť na choroby a pôsobí euforicky na psychiku. Nadmerné vystavovanie sa slnečnému žiareniu nám naopak môže uškodiť!

Celý článok

« | 1 2 3 4 | »